English    Lietuviškai 

Projektai

 
«««»»»
 
Nuo 2014 metų rudens fondas remia gabią ir kūrybingą  studentę Ingridą, besimokančią Vilniaus dizaino kolegijoje, interjero dizaino. Mergina puikiai mokosi ir stengiasi, tuo pačiu aktyviai dalyvauja fondo veikloje kaip savanorė.  

 
«««»»»

 


Kalėdos vaikams 2014

 
            Ruošiesi, sukiesi, lauki, viliesi, tikiesi... Dovanos, žaislai, maišeliai, norai, stebuklo laukimas... Ir viskas prabėga, kaip viena akimirka.

Jau antri metai labdaros ir paramos fondas „Vaikai stebuklais auga“ organizuoja Kalėdinę akciją „Kalėdos vaikams“. Be galo be krašto džiugu, kad norinčių pasidalinti gerumu, norinčių padovanoti ir norinčių pradžiuginti gretos vis pildosi.

Šiemet Kalėdinėmis dovanomis pradžiuginome apie 100 vaikų ir 5 sunkiai besiverčiančias šeimas bei vienišas mamas.

Nuoširdžiausiai dėkojame UAB „Schenker“ nuostabiam kolektyvui. Jie išpildė ne vieno vaiko svajonę, pradžiugino ne vieną sunkiai besiverčiančią šeimą, ir dar - į savo kompaniją, vykdant gerų darbų stebuklus, pasikvietė Beta.lt mergaites bei „Gusto blyninės“ kolektyvą. Mažylis Danielius, UAB „Schenker“ kolektyvo dėka, galės greičiau sveikti naudodamas padovanotą inhaliatorių.

Dėkojame mūsų nuolatiniam rėmėjui ir gerų darbų puoselėtojui UAB „Vagon“. Ši dosni įmonė jau antri metai padeda pildyti vaikų svajones bei pasiruošti Kalėdinei šventei.

Nuoširdžiausiai dėkojame Vilniaus m. lopšelio/darželio „Ozas“ bendruomenei, kuri antri metai prisideda prie organizuojamos Kalėdinės akcijos ir dovanoja vaikams žiemą taip reikalingų šiltų žieminių kepurių, pirštinių, šalikų, kojinių. Nuostabūs dalykai sušildo ne tik rankeles, bet ir širdeles.

O kokios Kalėdos be mažųjų dosniųjų ir geraširdžių elfų, nykštukų bei fėjų? Tad nuoširdžiausiai dėkojame Živilei, Astai, Snieguolei, Saulei, Eglei, Airai, Violetai, Jolantai, Miroslavai, Sigitai, Danutei, Ritai, Jolitai, Irenai, Natalijai, Džiugintai, Aleksandrai, Birutei ir visiems visiems, kurie prisidėjo pildant vaikų svajones, dovanojant tikėjimą gerumu bei dalijimosi galia ir stebuklą. Kalėdinį svajonių pildymosi stebuklą.

 
„Kalėdos, mano vaike, yra meilė veiksme. … Kiekvieną kartą, kai mylime, kiekvieną kartą, kai duodame, yra Kalėdos.“   Dale Evans Rogers 

«««»»» Filmas mus moko


 
 

Knygos skaitymas, muzikos klausymas, spektaklio ar filmo žiūrėjimas gali būti suprantamos kaip puikios terapijos formos. Didieji graikų filosofai ir mąstytojai buvo įsitikinę, kad menas - tai masinės terapijos forma.

Šiuolaikiniame pasaulyje filmas įsiterpia į mūsų gyvenimą ir kasdienybę, tačiau tik jį analizuojant ir aptariant, ieškant prasmės ir pažvelgiant į filmą iš kelių perspektyvų jis gali veikti kaip terapinis instrumentas, kaip mąstyti priverčiantis įrankis. Tad turėdami tikslą suteikti vaikams galimybę mokytis mąstyti, mokytis pažinti ieškant galimybių ir išeičių iš įvairių situacijų, gerasias herojų ir personažų patirtis pritaikyti savo gyvenimuose, lapkričio 7 d. pradėjome naują projektą jaunimui „Filmas mus moko“.

Vieną kartą per mėnesį, kartu su Vileikiškių kaimo vaikų dienos centro „Lašelis“ jaunimu žiūrėsime filmus bei juos aptarinėsime ir bandysime pažvelgti iš įvairių perspektyvų. Sieksime skatinti žiūrėti gerą kiną, diskutuoti apie jį ir suprasti. Projekto metu mokysimės vizualinio raštingumo. Toks ugdymas per kiną skatina jaunimo kūrybiškumą, kritinį mąstymą bei vaizdinės kultūros supratimą, drauge padeda augti intelektualiai kino žiūrovų auditorijai.

Šio projekto pagrindinė rengėja ir vadovė pedagogė metodininkė, jau daugel metų dirbanti su vaikais, parašiusi vadovėlį Genovaitė Dobikaltienė. Ji savanoriškai sutiko su vaikais pasidalinti savomis mintimis ir įžvalgomis, žiūrint filmą ir siekiant iš jo pasimokyti.
 
 
«««»»»


 
Šokiai vaikams
 

2014 spalio 7 dieną startavo naujasis labdaros ir paramos fondo projektas „Šokiai vaikams“. Vileikiškių kaimo vaikų dienos centro „Lašelis“ vaikai mokysis gatvės šokių. Vieną kartą per savaitę, plušėdami pusantros valandos šokio ritmu, jie mokysis pažinti ir įvaldyti gatvės šokių subtilybių.

Jau seniai yra ištirta, kad šokis ne tik pagerina nuotaiką ir emocinę būklę, bet padeda gerinti kraujotaką, šalinti širdies kraujagyslių sutrikimus, lavina lankstumą, žmogaus gebėjimą imituoti, šokant lavėja sensomotoriniai gebėjimai. Tad judant šokio ir muzikos ritmu lavėja ne tik mūsų fiziniai gebėjimai, bet tuo pačiu ir mūsų smegenys.

Tai, kad turime galimybę įgyvendinti daugumos vaikų svajonę ir prisidėti prie jų ugdymo bei produktyvaus laisvalaikio ir užimtumo, esame dėkingi Barclays Technology Centre Lithuania (BTCL).

Šio projekto tikslas – rūpintis kaimo vietovėse  gyvenančių vaikų socialinės atskirties mažinimu, skatinant jų lavėjimą bei užimtumą, suteikiant galimybę mokytis gatvės šokių.
Projekto trukmė  - vieneri mokslo metai, t.y. iki 2015 gegužės 31 d.

Įgyvendinant projektą bendradarbiaujame su Vileikiškių kaimo bendruomenės vaikų dienos centru „Lašelis“ bei profenionaliu šokių treneriu Dainiumi Morkūnu.

Akimirkos iš užsiėmimų.


 
«««»»»


 
Gera mokytis
 
 
Projekto „Gera mokytis“  įgyvendinimo eiga ir  rezultatai:

Galime pasidžiaugti, kad šį projektą vis papildo gabūs ir talentingi vaikai bei jaunimas. Dosnių rėmėjų dėka Petras Šniūrevičius, mažasis matematikas, galės mokytis Gabių vaikų akademijoje. O perspektyvi ir žavinga obojininkė Olivija Popovaitė galės groti savo nuostabiuoju obojumi. Smagu, kad turime talentingų ir gabių vaikų.  

Džiaugiamės ir didžiuojamės!! Šią - 2014 metų vasarą moksleivis Karolis dalyvavo tarptautinėje astrofizikos ir astronomijos olimpiadoje, kuri vyko Rumunijoje, ir parsivežė bronzos medalį. Komandinėse užduotyse jo komanda taip pat laimėjo bronzos medalį. Tarptautinėje astrofizikos ir astronomijos olimpiadoje dalyvavo 38 valstybės iš viso pasaulio. Dėkui Karoliui už jo pasiekimus ir sėkmės !!!

2014 metais norime pasidžiaugti, jog moksleivis Karolis  laimėjo pirmąją vietą respublikinėje astronomijos olimpiadoje ir yra pakviestas į tarptautinę olimpiadą atstovauti Lietuvai.
 
2014 metais moksleiviui Tomui padovanojome nešiojamąjį kompiuterį, kurio pagalba jis galės tobulinti ir gilinti savo žinias informacinių technologijų srityje.
 
2014 metais moksleiviui Enrikui skirtos lėšos įsigyti akordeoną, kad galėtų lavinti ir tobulinti savo gebėjimus ir įgūdžius muzikoje.

2013 metais už Lietuvos vardo garsinimą, už pasiekimus fizikos ir astronomijos srityje, moksleiviui Karoliui, padovanojome nešiojamąjį kompiuterį, kurio pagalba jis galės tyrinėti dangaus kūnus ir gilinti savo žinias astronomijos bei fizikos srityje.
 
 
«««»»»
 
 
2013 metų Kalėdinė kelionė :)
 
Kiekvienais metais, lauktai ar ne, su sniegu ar be jo, atkeliauja Kalėdos. Nors 2013 metų žiema panašesnė į pavasarį, bet mažieji vis tiek laukia Kalėdų Senio ir dovanų.

Mūsų fondas besiruošdamas šiom gražiausiom metų šventėm paskelbė Kalėdinę akciją ir pasidalino ja interneto platybėse. Ir pradėjome laukti... Kas gi atsilieps ir padės suruošti Širvintų rajono kaimų vaikams dovanėles?

Išsikėlėme sau tikslą surinkti 110 dovanų ir jomis pradžiuginti vaikus, tuo pačiu panorome šiek tiek pradžiuginti ir vienišas ar daugiavaikes mamas, kurių vaikai dar nelanko ugdymo įstaigų, ir greičiausiai į jų vienkiemius Kalėdų Senis nespėtų užsukti.

Ilgai laukti nereikėjo. Jau pačią pirmą akcijos paskelbimo dieną pradėjo keliauti dovanos. Gerų ir neabejingų žmonių dėka dovanėlių pririnkome visą galybę! :)

Artėjant šventėms prasidėjo mūsų, kaip Kalėdų Senelio kurjerių, kelionė.

2013 m. gruodžio 18 d. Pasikvietę kelis vaikus iš Vileikiškių vaikų dienos centro „Lašelis“, į kompaniją dar ir tėvelį, užpildę visą ekipažą, patraukėme į Medininkus, į Pasieniečių mokyklą. Ten mūsų laukė nuostabus koncertas ir kursantų pasirodymai, žaidimai ir, žinoma, – dovanos. Dovanos skirtos Vileikiškių vaikų dienos centro „Lašelis“ vaikams. Šioje šventėje išties pajutome Kalėdų dvasią, nes kursantai ir Pasieniečių mokyklos kolektyvas, dalinosi savo laiku, savo dėmesiu ir savo gerumu. O juk Kalėdos - tai gebėjimas dalintis, gebėjimas duoti :)

2013 m. gruodžio 19 d. Mūsų jau laukė Vileikiškių vaikų darželio vaikučiai. Visi mažyliai - nuo mažiausio iki didžiausio - labai laukė dovanų ir buvo pasiruošę bei išmokę daugybę dainelių ir eilėraščių. Gavę dovanas, vaikai džiaugėsi ir krykštavo, o žiūrint į juos, kartu su jais džiaugėsi ir mūsų širdys.

Tos dienos kelionė dar nesibaigė. Toliau keliavome į Musninkų vaikų dienos centrą „Aitvarai“. Čia vaikai didelesni, tačiau ir jiems svarbus dėmesys ir jie laukia dovanų. Belaukdami Kalėdų Senelio kurjerio, vaikai pagamino nuostabų tinginį ir iškepė skanių sausainių, kuriais buvome pavaišinti. Šios dienos dovanos išdalintos, tačiau mūsų Kalėdinė kelionė tik įpusėjo.

2013 m. gruodžio 20 d. Rytas prasidėjo Musninkų vaikų darželio vaikučių koncertu. Visą muzikinį spektaklį vaikai parodė. Ir šoko, ir dainavo, ir eiles sakė! Ir žinoma, nekantraudami laukė dovanų dovanėlių.
Ši diena baigėsi belankant Širvintų rajono kaimų kelias mamas. Vežėme dovanas joms ir jų vaikučiams. Juk smagu, kai Kalėdų stebuklą pajunta visi.

2013 m. gruodžio 28 d. Ir štai jau po Kalėdų, bet dar tebegyvenant Kalėdų stebuklo dvasia, išaušo paskutinioji mūsų Kalėdinės kelionės diena. Šią dieną mes aplankėme Vileikiškių vaikų dienos centro „Lašelis“ vaikus. Vaikai nekantraudami ir su jauduliu laukė mūsų, nes buvo paruošę ir mums parodė nuostabią Kalėdinę programą. Jie šoko, dainavo, skaitė nuostabias eiles, grojo pianinu, skambino gitara, violončele, akordeonu - rodė visus savo talentus. O mes jiems atvežėme du didelius ir sunkius maišus dovanų nuo Kalėdų Senelio.

Kelionė baigėsi, dovanos išdalintos... Tačiau ši kelionė būtų neįvykusi ir nebūtų tekę matyti spindinčių vaikų akių, besišypsančių veidų, jei ne gerieji žmonės.


Esame labai labai dėkingi UAB VAGON, Pasieniečių mokyklai, Vilniaus lopšeliui–darželiui „Ozas“, kurie atsiliepė į mūsų kvietimą prisidėti prie Kalėdinės akcijos.

Dėkojame: Sandrai D., Neringai D., Loretai F., Gintarei M., Violetai Š., Sigitai L., Živilei K. ir jos kolegoms bei draugams , Eglei V., Snieguolei S., Saulei L., Astai V., Ginai V. ir jos draugei, Jurgitai D., Rasai N., Genovaitei D., Vilmai L., Jolantai S., Eglei L., Ingai U., Ramunei T.

Dėkojame Indrai G., Jurgitai A., Živilei M., kurios rado būdų prisidėti ir pradžiuginti vaikus net nebūdamos Lietuvoje.

Labai nuoširdžiai norime padėkoti Andželikai Bagočiūnienei – Gerajai Elfei, kuri  pagelbėjo, palaikė ir buvo šios kelionės šturmanas.

Dėkojame visai elfų komandai, padėjusiai sudėlioti, supakuoti dovanas, kad jos laiku pasiektų vaikus.

Dėkojame VISIEMS prisidėjusiems prie šios Kalėdinės kelionės! Šios Kalėdinės kelionės metu buvo pradžiuginti beveik 120 vaikų, tačiau besidžiaugiančių širdžių tikiuosi dar daugiau.


«««»»»

Vileikiškių ir Bagaslaviškio vaikų dienos centrų išvyka į Lietuvos jaunųjų gamtininkų centrą ir Lietuvos Respublikos Seimą

 2011 metų vasaros pradžioje Labdaros ir paramos fondas „Vaikai stebuklais auga“ organizavo vaikų dienos centrų išvyką į Lietuvos jaunųjų gamtininkų centrą ir Lietuvos Respublikos Seimą.
 
Vileikiškių vaikų dienos centro sąraše yra 20 vaikų iš socialinės rizikos šeimų, bet lankančių vaikų yra 30. Jų amžius nuo 4 iki 17 metų. Dauguma 10-12 metų vaikai.
 
Bagaslaviškio vaikų dienos centrą lanko 30 vaikų iš socialinės rizikos, nepilnų, socialiai remtinų šeimų nuo 4 iki 16 metų amžiaus. Centras yra įsikūręs mokyklos buvusio bendrabučio patalpose. Dienos centrą lanko Bagaslaviškio miestelio ir aplinkinių kaimų (Sedūnų, Šiaulių, Viesų) vaikai.

Pažymėtina, kad vaikų kelionės transporto išlaidas finansavo Irena Džiutaitė ir Algirdas Sysas.
Šiltą, gražią birželio dieną (2011-06-17) 23 vaikai iš Vileikiškių vaikų dienos centro „Lašelis“ ir 18 vaikų iš VšĮ „Gelbėkit vaikus“ Bagaslaviškio vaikų dienos centro ruošėsi kelionei į Vilnių. Sulipę į 2 autobusus visą kelionę iki sostinės spėliojo, kas jų laukia.
 
Iš pradžių vaikai aplankė Lietuvos jaunųjų gamtininkų centrą žavingam Vilniaus kampelyje Pavilnyje. Šis centras turi senas, beveik 58 metus siekiančias tradicijas. Vaikai ir juos lydintys vadovai apžiūrėjo Lietuvos jaunųjų gamtininkų centro mini zoologijos sodą. Jame yra apie 400 gyvūnų (85-90 rūšių, porūšių, veislių). Jūrinis erelis, rudasis peslys ir balinis vėžlys įrašyti į Lietuvos raudonąją knygą. Vaikus, o ypač mergaitės, labai sudomino Lietuvos jaunųjų gamtininkų centro augalų kolekcija. Tik kambarinių gėlių centre auginama apie du šimtus. Dienos centrų vaikus sužavėjo gidų, kurie nemokamai pravedė ekskursiją, pasakojimaiFoto
 
Užvalgę gamtoje vaikai patraukė toliau.
Seimo nario Algirdo Syso kvietimu dienos centrų vaikai apsilankė Lietuvos Respublikos Seime. Vaikams buvo organizuota pažintinė ekskursija po Seimą. Jie apžiūrėjo įvairias Seimo sales, pasivaikščiojo Seimo koridoriais. Vaikai noriai pasinaudojo galimybe išmėginti mikrofonus spaudos konferencijų salėje.
 
Iš visos širdies dėkojame poniai Irenai ir ponui Algirdui už pagalbą organizuojant vaikams išvyką.

«««»»»

Mūsų studentas
 
Mūsų fondas jau nuo 2010 metų po truputį tikslingiau siekė padėti ne tik paliktiems vaikučiams, bet ir šeimoms, kurių vaikai dėl finansinio nepritekliaus negali siekti mokslo aukštumų. O šiais, t.y. 2011, metais pradėjo įgyvendinti šį naują projektą ir turi vieną remiamą studentą iš Klaipėdos. Tai yra jaunas ir trokštantis mokslo vaikinas Artūras. Jis yra Klaipėdos universiteto Socialinių mokslų fakulteto nuolatinių studijų politikos mokslų specialybės studentas. Labai džiaugiamės galėdami jam padėti siekti būtent tų mokslų specialybės, kuri jį labiausiai domina. Šiais metais jis baigė pirmąjį kursą. Nepabūgo mokslo sunkumų ir sieks pabaigti savo studijas mūsų pagalba iki galo.


Diplomas rankose
 
 Kažkas baigiasi, kažkas ir vėl prasideda... Ir viskas sukasi, sukasi ir niekada nesustoja.  2011 metais į mūsų fondo elektroninį paštą pasibeldė mamos laiškas – „padėkite sūnui mokytis“... Ir padėjome.

2014 metų birželį mokslai baigėsi. Mūsų studentas Artūras gavo bakalauro diplomą.

Džiaugiamės kartu su juo. Didžiuojamės juo, nes jis mokėsi, stengėsi, siekė savo tikslo ir štai, turi išsilavinimą. Kiekvienais metais jis buvo mūsų pasididžiavimas dėl savų pastangų, dėl noro ir didelio ryžto.
Sėkmės tau Artūrai !!
 

 

«««»»»

 
Akcija "Išpildykim vaikų svajones"
 
Labdaros ir paramos fondas "Vaikai stebuklais auga" su VšĮ "1000 svajonių", rengiame akciją "Išpildykim vaikų svajones". Kartais vaikams tiek nedaug reikia, kad jie pasijustų laimingi. Vienas nori kompiuterio, kitas tiesiog minkšto pūkuoto žaislo - draugo. Mūsų, suaugusių, galiose pradžiuginti vaikų širdeles. Tad kviečiame prisijungti prie šios akcijos. Jei turite galimybę išpildyti bent vieno vaiko svajonę arba norite prisidėti prie svajonės įgyvendinimo, tai rašykite mums neringa@lpfondas.lt arba skambinkite 8600 32114. Mes pasirūpinsime, kad svajonės pasiektų vaikus.
 
Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės ligoninės ūkio skyriaus darbuotojams perduota avalynės ir rūbų siunta skirta socialiai remtiniems ligoninės pacientams.
 
2009 balandžio 25 dieną Vievio sanatorinėje mokykloje įvyko fondo organizuota paramos šventė "Gamtos atgimimas Vievio dvare".
Programoje: medelių sodinimas, inkilų įkėlimas, pasivėžinimas visureigiais ir šunų kinkiniais, įvairios varžybos ir žaidimai, vaikų darbelių paroda aukcionas. Renginio nuotraukos čia.
 
2009m. modernizuotas kompiuterinis tinklas Valkininkų vaikų globos namuose "Spengla". Vaikai gali naudotis internetu žaidimų kambariuose.
 
2008m. - 2009m. Įvykdytas labdaros paramos projektas skirtas paremti Vievio sanatorinę mokyklą, kurio bendra vertė ~ 50000 LT. Šio projekto metu buvo surengti du labdaros-paramos koncertai. Viename iš koncertų dainavo ir šoko ir Vievio auklėtiniai.

«««»»»

Knyga – atradimų, fantazijų ir tobulėjimo pasaulis
 
 Mes, labdaros ir paramos fondas „Vaikai stebuklais auga“, pristatome projektą „Knyga - atradimų, fantazijų ir tobulėjimo pasaulis“. Šis projektas yra skirtas įvairaus amžiaus vaikučiams, augantiems globos namuose ir kitose vaikų ugdymo įstaigose. Norime suteikti vaikams galimybę susipažinti su pasauliu ir įsilieti į visuomenę per skaitymą. Skaitydamas, žmogus išmoksta svajoti, formuluoti savus tikslus bei jų siekti, gauti teorinių žinių. Projekto metu bus akcentuojama, kad net ir šiais, technologinės visuomenės, laikais yra labai svarbi Knyga, kad Knyga buvo, yra ir bus asmenybės dvasinio tobulėjimo vadovas.
 
Projekto tikslai:
 
o        Ugdyti vaikų savišvietos ir saviugdos poreikį.
o        Skatinti vaikučius skaityti, fantazuoti ir mokytis.
o        Aprūpinti pasirinktas vaikų ugdymo įstaigas naujomis knygomis.

«««»»»

Žiemos akcija
 
Atėjo šalta, snieguota žiema. Vaikams -  augantiems globos namuose labai labai reikia pirštinių ir kojinių, dėlionių, konstruktorių.
Tad kreipiamės į Jus pagalbos !!!!  Padovanokite vaikams  (1 iki 18 metų) pirštinių ir kojinių, kad jie galėtų lakstyti po sniegą ir džiaugtis žiema bei dėlionių ir konstruktorių, kad ne tokie ilgi būtų vakarai.

«««»»»Šią vasarą (2012 m) Vaikų dienos centrus "Lašelis" ir "Grijos vaikai" pradžiuginome knygomis, kurias galės skaityti ir nukeliauti į fantazijų, mokslo ar žinių pasaulį. Tikimės, kad skaitymas vaikams bus vienas malonumas.

 Išpildėme vieno berniuko svajonę  Padovanojome šviečiančius ratelius ant batų.Ačiū Jums!
 

APIE MUS | GALERIJA | PROJEKTAI | NAUJIENOS | ATASKAITOS | KAIP PAREMTI | KONTAKTAI
© 2013 Labdaros ir paramos fondas "Vaikai stebuklais auga"Sukūrė: greitossvetaines.lt