English    Lietuviškai 

Naujienos

Pirmasis žingsnis tarptautiniame jaunimo projekte

Pirmasis žingsnis tarptautiniame jaunimo projekte

2014-05-23
 

 
Lietuvos jaunimo atstovai sugrįžo... Jau ir šv. Velykas atšventė, ir pavasarines šalnas pragyveno. O kelionė į Barseloną liko kažkur toli. Bet įsirėžė giliai į atmintį kiekvienam dalyviui ir ilgai liks prisiminimuose. Nauja patirtis, ryškūs ir nepakartojami įspūdžiai, nauji draugai – džiugina kiekvieno širdį ir šiandien.

Taigi taigi, Labdaros ir paramos  fondas „Vaikai stebuklais auga“ sudalyvavo nuostabiame projekte "Urbanis - Youth in Action" Ispanijoje. Dvi fondo atstovės: Neringa Kleniauskienė ir Eglė Abugelytė-Lukšienė, bei 5 jauni, kūrybingi, aktyvūs ir iniciatyvūs jaunuoliai iš Vileikiškių kaimo vaikų dienos centro "Lašelis": Raminta Runevičiūtė, Domas Glumbakas, Vita Jankauskaitė, Domantas Rolis bei Laimis Vasiliauskas, kartu su dar 25 jaunais žmonėmis iš Švedijos, Suomijos, Lenkijos ir Ispanijos dirbdami, bendraudami, mokydamiesi ir bendradarbiaudami praleido 10 nuostabių dienų Ispanijoje.

Barselonoje jie susipažino su nedideliais, tačiau žavingais gamtos kampeliais, kuriuos įrengė ir puoselėja miestiečiai, norėdami išsaugoti daugiau žalumos ir daugiau gamtos betoniniuose miestuose. Vienas iš tokių gamtos kampelių Barselonoje yra Vall de Can Masdeu. Tai mūsų kolektyvinių sodų tam tikras atitikmuo, tik bendruomenės nariai čia dirba kartu, o pati bendruomenė yra labiau uždaresnė, labiau orientuota į švietėjišką veiklą.

Barselona yra žalias ir be galo gražus miestas. Čia ir parkai su palmėse tupinčiomis papūgomis, čia ir Viduržemio jūra, čia ir kalvos. 

Šiame projekte dalyvavęs jaunimas susipažino su galimybėmis išnaudoti miesto gamtos kampelius laisvalaikiui, poilsiui, darbui, puoselėjimui ir tolesniam gamtos saugojimui.  Projekto dalyviai žaidė parkuose, atlikinėjo tam tikras užduotis paplūdimyje - ir visa tai darė mokydamiesi bendrauti ir bendradarbiauti su kitų šalių atstovais. 

Vienas iš tikslų buvo pristatyti savo šalį Lietuvą ir jos gamtos puoselėjimą, stengiantis išsaugoti ir kurti bei plėsti žalius gamtos plotus miestuose. Lietuvos pristatymu visi kitų šalių atstovai liko sužavėti. Juk mūsų gamta be galo graži, turime keturis metų laikus, kurie suteikia tiek spalvų ir vis naujų potyrių, Lietuvos parkai ir girios mena senus praeities laikus, miesto parkai vis gražėja, vis labiau puoselėjami. Iš tiesų, viešėdamas Ispanijoje ir gėrėdamasis ja, Lietuvos jaunimas suprato, kad mes turime kuo didžiuotis ir Lietuvoje. O degustuojant lietuviškas vaišes, Švedai, ispanai, lenkai ir suomiai liko sužavėti lietuviška juoda duona su smulkintais šviežiais česnakais, naminiais lašinukais, negalėjo atsiragauti obuolių sūrio, medų laižė kaip meškinai, užsigerdami mėtų arbata.

Visa atstovų komanda iš Lietuvos nuoširdžiai dėkinga už labai gražius, kokybiškus ir lietuvių komandai suteikusius išskirtinumo žalius marškinėlius, kuriuos  pagamino maikomanija.lt (UAB "DEVOSCO"). O uždarajai akcinei bendrovei "SAVAITĖS EKSPRESAS" dėkoja už finansinę paramą šiame projekte.
 
Šis projektas - neįkainojama patirtis mokantis tolerancijos, supratimo, bendradarbiavimo ir ugdant savyje suvokimą, jog gamta mūsų gyvenimo ir egzistavimo pamatas.
 
 
<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>
 
 
Štai keli dalyvių atsiliepimai:
 
Kiekvieną kartą žiūrint daugiau nei 2000 nuotraukų, pasakojant draugams apie šią kelionę ar tiesiog prisimenant Ispaniją, apima labai šiltos emocijos, kyla šypsena ir tuo pačiu gaila, kad visa tai baigėsi. Dešimt dienų prabėgo tikrai greitai, bet įspūdžiai liko visam gyvenimui. Žodžiais „patiko“, „labai patiko“ to tikrai neapibūdinsi. Tai buvo fantastiškas laikas praleistas su puikiais, charizmatiškais žmonėmis iš Švedijos, Suomijos, Lenkijos bei Ispanijos, nuostabios akimirkos patirtos besiruošiant šiam projektui su lietuvių grupe, daug gražių vaizdų, kurie išliko atminty ir labai daug gerų emocijų, kurių žodžiais neapibūdinsi. Džiaugiuosi, nes šiandien daugybę šio projekto metu sutiktų žmonių galiu vadinti draugais.. Pažinome nuostabius Ispanijos kampelius, sužinojome daugiau apie gamtą, dalyvavome daugybėje užsiėmimų bei komandiniuose žaidimuose. Tuo pačiu mokėmės ir tolerancijos kitoms tautoms, savo grupės nariams, mokėmės dirbti kartu. Nepamirštu ir to, jog patobulinome ir savo anglų kalbos žinias, pamatėme neregėtų vaizdų... Dėkoju šio projekto vadovėms už suteiktą galimybę ir už nuostabų laiką. Daug... Tikrai begalo daug... davė šis projektas.. Ispanija ta vieta į kurią tikiuosi dar sugrižti!
Raminta Runevičiūtė
 
 
 
 <<<<<<<<<<>>>>>>>>>>
 
Šis projektas man labai patiko. Susibendravau su žmonėmis iš Lenkijos, Švedijos, Suomijos, Ispanijos. Labiausiai patiko bendrauti su Švedais. Taip pat projektas buvo tuo pačiu ir labai naudingas, nes sužinojau daugiau apie tas šalis, kurių atstovai dalyvavo projekte.  Tuo pačiu pastebėjau, kad ir mūsų šalis, Lietuva, niekuo nesiskiria nuo kitų šalių. Labiausiai iš projekto įsiminiau, kai vykome į kaimą, ir tame kaime pamatėme, kaip kaimiečiai bando išsiskirt iš miestiečių ( pvz: visiškai nenaudoja kosmetikos, vaikus gimdo ten pat, valgo tik tą ką patys užsiaugina). Labai tikiuosi, kad tokių projektų bus daugiau ir man pavyks juose sudalyvauti.
Vita Jankauskaitė
 
 
 <<<<<<<<<<>>>>>>>>>>
 
 
Jei dar per mano 20-tąjį gimtadienį kas nors būtų man pasakęs, jog jau mažiau nei po 4 mėnesių būsiu Ispanijoje, ko gero būčiau tik pasijuokęs. Tačiau štai, kai mažiausiai ar net visai nesitiki to, tai juk ima ir nutinka. 
Pamenu, kai, berods, sausio gale sulaukiau skambučio iš Vileikiškių vaikų dienos centro "Lašelis" vadovės Andželikos Bagočiūnienės su pasiūlymu sudalyvauti projekte "Urbanis", kuris vyks ne kur kitur, kaip gi saulėtoje Ispanijoje. Menu, jog labai ilgai dvejojau, esu užimtas: mokausi, dirbu... Maniau "Vaje, kaip gi aš ten važiuosiu turėdamas tokį užimtumą?!"...

Tačiau po poros dienų, pasitaręs su viršininku ir dar keliais žmonėmis, kurie paragino pasinaudoti šia nuostabia proga, supratau, jog tai gali būti vienintelė galimybė pamatyti kažką dar nematyto.


Laikas nuo sausio iki balandžio mėnesio neprailgo - reguliariai susitikdavome su būsimais mano kelionės komandos nariais ruoštis projekto prezentacijoms, pasiruošimo darbams atlikti. Daug bendravome ir  internetu.

Pagaliau išaušo kelionės pradžios rytas. Su šypsena prisimenu, kai nekantraudami ir šiek tiek nemigę, susitikome visi Vilniaus oro uoste. Kelionė lėktuvu neprailgo. Nors Ispanijos oras pirmą dieną mus pasitiko ne itin svetingai, tai mūsų nesuvaržė jau pirmąją dieną aplankyti pajūrį ir dar daug daug visko. Ilgai prisiminsiu tuos pirmuosius įspūdžius, kurie buvo nuostabūs ir nekito visas dešimt viešnagės Ispanijoje dienų.

Antrąją dieną oras ėmė taisytis, o jau trečiąją dieną turėjome gerokai virš 20-ties laipsnių šilumos.

Kiekvieną dieną daug keliaudavom, pamatydavom bei sužinodavom vis kažką naujo, tad dienos ėjo labai greitai. Man labai patiko ispanų svetingumas bei šypsenos gatvėse. Labai patiko kiti projekto dalyviai iš kitų šalių, su kuriais, kad ir klysdamas, bet susišnekėdavau neblogai, o laikui bėgant pastebėjau gerėjančias savo anglų kalbos žinias. Tad tai man buvo labai didelė pažanga anglų kalbos tobulinime. Radome daug naujų draugų, su kuriais dar ir dabar bendraujame internetu. Taip pat geriau pažinau bei artimiau susidraugavau su mūsų, lietuvių, komandos nariais, su kuriais puikiai patobulinau komandinio darbo įgūdžius. 

Iš Ispanijos atsivežiau vien tik gerus prisiminimus ir emocijas. Daug ką lyginau su Lietuva. Pamačiau daug skirtumų, daug naujovių ar net nematytų dalykų. Tačiau taip pat įžvelgiau šiek tiek bendro, lygindamas gimtąją Lietuvą su rojumi praminta Ispanija. 

Šio projekto dėka gavau progą susipažinti su kitos šalies kultūra, papročiais, galėjau bendrauti ir pažinti kitų šalių žmones, netgi paragauti jų tradicinio maisto. Praplėčiau aplinkosaugos žinias, kurias jau dabar pritaikau darbe ir visur kitur, kur tik matau galįs tai padaryti. Tai man buvo tarsi šansas patobulinti save, savo žinias, gal net suteikti pradžią naujoms svajonėmis, kurių žadu siekti ateityje.

Dėl to esu labai labai dėkingas Vileikiškių vaikų dienos centro "Lašelis" vadovei Andželikai Bagočiūnienei. Taip pat Labdaros ir paramos fondo "Vaikai stebuklais auga" vadovei Neringai Kleniauskienei ir, žinoma, visai Lietuvos komandai, kuri, pasak kitų šalių komandų atstovų, pasirodė geriausiai :)
Laimis Vasiliauskas

 
<<<<<<<<<<>>>>>>>>>>

 
Šis projektas - pirmasis mano gyvenime. Buvo neramu, kaip seksis atstovauti Lietuvą, kaip seksis rasti bendrą kalbą su kitų šalių atstovais, kaip seksis suvaldyti mūsų jaunimo grupelę iš Lietuvos - viskas nauja, nežinoma, nepatirta...

Bet jau nuo pat pirmųjų pasiruošiamųjų darbelių Lietuvoje supratau, kad viskas bus gerai, kad mes sugebėsime atlikti savo misiją Ispanijoje. O jau įpusėjus projektui supratau, kad mes ne tik, kad sugebėjome puikiai atstovauti Lietuvą, bet visi įspūdžiai, visa patirtis kelionėje, Ispanijos šalies ir projekto atstovai - VISKAS viršijo mano lūkesčius.

Buvau patenkinta savimi, kad sugebėjau išreikšti ir atskleisti savo bei mūsų grupės nuomonę tam tikrais projekto klausimais, buvau patenkinta mūsų lietuvių grupės nariais, Ispanija ir jos žmonėmis bei gamta, kitų šalių atstovais, pačiu projektu, jo pagrindine mintimi ir realizavimu.
Didelį ir nuoširdų DĖKUI siunčiu labdaros ir paramos fondo "Vaikai stebuklais auga" direktorei Neringai, kad ji mane pakvietė dalyvauti šiame projekte, kad tikėjo manimi, kad suteikė nuostabią galimybę įgyti tokią nepakartojamą patirtį!

Labai tikiuosi, kad projektas Urbanis - tai mano pirmas žingsnelis panašiuose projektuose, kurių pagrindinė užduotis ir mintis - išsaugoti, tausoti ir gelbėti Žemę.

                                                            Eglė Abugelytė – Lukšienė
 


Akimirkos iš projekto "URBANIS"
 

Atgal

APIE MUS | GALERIJA | PROJEKTAI | NAUJIENOS | ATASKAITOS | KAIP PAREMTI | KONTAKTAI
© 2013 Labdaros ir paramos fondas "Vaikai stebuklais auga"Sukūrė: greitossvetaines.lt