English    Lietuviškai 

Naujienos

Išsvajotas kelias prie jūros

Išsvajotas kelias prie jūros

2014-09-22
 
Viskas prasidėjo 2009 metais nuo svajonės... Pamatyti jūrą, kopas, smėlį, pajusti vėją ir šaltą, sūrios jūros prisilietimą. O svajonės visada pildosi, jeigu tik nenustojama tikėti ir norėti iš visos visos širdies.

Vileikiškių vaikų dienos centro „Lašelis“ svajonė išsipildė! Ji brendo, augo, kaupėsi ir vaikų dienos centro vadovės Andželikos Bagočiūnienės iniciatyvumo, energijos ir nenuilstančio ryžto dėka, išsipildė po penkerių metų. Laimėjus Sveikatos apsaugos ministerijos projektą ir gavus finansavimą transportui bei apgyvendinimui – svajonę , nukeliauti prie jūros jau buvo galima užuosti. Tačiau dar trūko šio bei to iki pilno įgyvendinimo. Ir kaip smagu, kad yra nuostabių ir gerų žmonių bei įmonių, kurie nelieka abejingi kaimo vaikų troškimams. Tad rugpjūčio 25 – 28 dienomis, Vileikiškių vaikų dienos centro „Lašelis“ svajonė tapo realybe ir 37 vaikai, jaunuoliai bei savanoriai išvyko į vasaros sveikatingumo  stovyklą.

Stutgarto universiteto ir UAB „Vagon“ dėka vaikai galėjo aplankyti Lietuvos Jūrų muziejų, susipažinti su delfinais ir kitais jūrų gyventojais; aplankyti Žemaitės muziejų ir paragauti žemaitiškų valgių; pasigrožėti nuostabiu Lietuvos stebuklu – Parnidžio kopomis; pasivaikščioti Kuršių Nerijos pakrante; stebėtis kormoranų augimvietės vaiduokliškumu; grožėtis Olandų kepurės aukštybe; Pajūrio regioninio parko informaciniame centre pažiūrėti dokumentinį filmą apie mūsų nuostabų ir nepakartojamą Pajūrio regioninį parką; apsilankyti A. Boso zoomuziejuje; pajusti šaltą jūros prisilietimą ir netgi joje išsimaudyti. Tai įspūdžiai, kurie liks kiekvieno vaiko širdyje ir sapnuose.

Kad ir kaip smagu būtų pramogauti, pamatyti, sužinoti, tačiau nevalgęs toli nenukeliausi. Tad iš visos širdies dėkojame „Maisto bankui“, kurio dovanotų produktų pagalba virtos košės ant laužo buvo pasakiško skonio, o persikai džiugino kiekvieną dieną. Košė būna skani, kai gaminama su meile, tad didelis dėkui savanorėms I. Savlevičienei, V. Bagočiūnui ir A. Burakovienei.  Rytą pradėdavome ir dieną pabaigdavome pasiskanindami R. Gindriūno firmos „Rolanta“ sausainiais bei UAB „Triticum“ bandelėmis užgerdami Neringos Kleniauskienės paruošta žolelių arbata su medumi. UAB Autostarteris direktoriaus Sauliaus Prielgausko dėka pietaudavome sočiai ir labai skaniai. Restoranas „Grill Hause“ Nidoje ir kavinė „Palva“ Smiltynėje mus išties priėmė lyg ypatingus svečius.

Stovykloje, savanorių G. Dobikaltienės ir E. Abugelytės - Lukšienės dėka, netrūko įvairių žaidimų ir viktorinų, kurie mokė vaikus bendrauti ir bendradarbiauti, pajausti bei įsiklausyti į kitą, pažinti ir suprasti šalia esantį, prisiminti ir įsidėmėti patirtus dienos įspūdžius. Kiekvieną rytą vaikai darė mankštą budindami ne tik savo kūnus naujai, pilnai įspūdžių dienai, bet ir žadino savo mintis.

Kokia gi stovykla prie jūros be tinklinio varžybų, krepšinio, bėgimo rytais ar pasimaudymo šaltose bangose. Už šias veiklas labai didelis dėkui savanoriams R. Bagočiūnui, D. Lajauskaitei ir V. Bagočiūnui. Dėkui Širvintų savivaldybės administracijai parėmusiai ir suteikusiai galimybę įsigyti kamuolius ir kitas reikiamas priemones aktyviems užsiėmimams.

Keturios dienos prabėgo kaip akimirka... O kad toji akimirka liktų ilgesniam laikui leidykla „Vaiga“ norėdama pasveikinti vaikus su rugsėjo pirmąja ir palinkėti jiems smalsumo bei noro pažinti ir tobulėti, padovanojo tik ką iš spaustuvės atkeliavusių knygų.

Kaip nuostabu, kai gali svajoti.....Kaip nuostabu, kai svajonių įgyvendinimui susiburiama. Labai dėkui LPF „Vaikai stebuklais auga“ direktorei Neringai Kleniauskienei, kad padėjo įgyvendinti svajonę. Dėkui V. Abugeliui padėjusiam ir parėmusiam; UAB Trinelitui už paramą ir indėlį; visiems savanoriams lydėjusiems ir dalyvavusiems stovyklos veiklose bei puikiausiam Širvintų rajono autobuso vairuotojui Gediminui Pileckui.
Visiems Vileikiškių kaimo vaikų dienos centro „Lašelis“ vaikams linkiu svajoti, tikėti savo svajone, nes „kai tu tikrai ko nors trokšti, visas pasaulis slapta padeda tau įgyvendinti šį troškimą“ (P. Coelho).

Džiugios akimirkos slepiasi šioje galerijoje.

Atgal

APIE MUS | GALERIJA | PROJEKTAI | NAUJIENOS | ATASKAITOS | KAIP PAREMTI | KONTAKTAI
© 2013 Labdaros ir paramos fondas "Vaikai stebuklais auga"Sukūrė: greitossvetaines.lt